LMZ21700SILT
DigiKey Part Number
296-38544-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-38544-1-ND - Cut Tape (CT)
296-38544-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMZ21700SILT
Description
DC DC CONVERTER 0.9-6V 4W
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.9 ~ 6V 650mA 3V - 17V Input
EDA/CAD Models
LMZ21700SILT Models
Category
Current - Output (Max)
650mA
Series
Features
Remote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Efficiency
95%
Package / Case
8-SMD Module
Voltage - Input (Min)
3V
Size / Dimension
0.14" L x 0.14" W x 0.07" H (3.5mm x 3.5mm x 1.8mm)
Voltage - Input (Max)
17V