LMK61A2-156M25SIAT
DigiKey Part Number
296-43861-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-43861-1-ND - Cut Tape (CT)
296-43861-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK61A2-156M25SIAT
Description
SILICONE OSC XO 156.2500MHZ LVDS
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD Module
EDA/CAD Models
LMK61A2-156M25SIAT Models
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
196mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.045" (1.15mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
136mA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V