F28P650DK9NMRR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | F28P650DK9NMRR |
Description | C2000 32-BIT MCU, 2X C28X+CLA CP |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | C28x C2000™ C28x Piccolo™ Microcontroller IC 32-Bit Dual-Core 200MHz 1.28MB (1.28M x 8) FLASH 169-NFBGA (9x9) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Program Memory Size |
Mfr | Program Memory Type FLASH |
Series | RAM Size 248K x 8 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.8V ~ 3.63V |
Part Status Active | Data Converters A/D 34x12/16b SAR; D/A 2x12b |
Core Processor C28x | Oscillator Type Internal |
Core Size 32-Bit Dual-Core | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |
Speed 200MHz | Mounting Type Surface Mount |