T3PS30063P
DigiKey Part Number
1133-T3PS30063P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T3PS30063P
Description
PROG LINEAR DC POWER SPLY 3OUTPU
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0 ~ 1.8VDC, 0 ~ 2.5VDC, 0 ~ 3.3VDC, 0 ~ 5VDC, 0 ~ 30VDC Output Bench (AC to DC) Power Supply LCD 0 ~ 3A, 5A, 6A Output 385W Features LAN, Programmable, USB Interface
Size / Dimension
14.764" L x 8.346" W x 5.118" H (375.00mm x 212.00mm x 130.00mm)
Features
LAN, Programmable, USB Interface
Power (Watts)
385W
Part Status
Active
Accuracy - Voltmeter; Ammeter
0.03% + 10mV; 0.3% + 10mA
Voltage Regulation - Line
0.01% + 3mV
Number of Outputs
3
Voltage Regulation - Load
0.01% + 5mV
Voltage - Output
0 ~ 1.8VDC, 0 ~ 2.5VDC, 0 ~ 3.3VDC, 0 ~ 5VDC, 0 ~ 30VDC
Current Regulation - Line
0.01% + 3mA
Current - Output
0 ~ 3A, 5A, 6A
Current Regulation - Load
0.01% + 3mA
Ripple
1mV rms