RT8122-12-5M0
DigiKey Part Number
817-2270-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT8122-12-5M0
Description
CMC 5MH 12A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 12A DCR 14mOhm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
14mOhm (Typ)
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Voltage Rating - DC
425V
Series
Voltage Rating - AC
300V
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
2.008" Dia (51.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
1.299" (33.00mm)
Inductance @ Frequency
5 mH @ 100 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
12A