RN214-4-02-1M5
DigiKey Part Number
817-2188-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN214-4-02-1M5
Description
CMC 1.5MH 4A 2LN TH
Detailed Description
1.5 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 4A DCR 34mOhm (Typ)
EDA/CAD Models
RN214-4-02-1M5 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
34mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
0.906" L x 0.610" W (23.00mm x 15.50mm)
Height (Max)
0.996" (25.30mm)
Inductance @ Frequency
1.5 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
4A