RN152-4-02-6M8
DigiKey Part Number
817-2147-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN152-4-02-6M8
Description
CMC 6.8MH 4A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 4A DCR 87mOhm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
87mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
1.693" L x 1.646" W (43.00mm x 41.80mm)
Height (Max)
0.996" (25.30mm)
Inductance @ Frequency
6.8 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
4A