RN112-1.5-02-3M3
DigiKey Part Number
817-2095-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN112-1.5-02-3M3
Description
CMC 3.3MH 1.5A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.5A DCR 102mOhm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
102mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
0.697" L x 0.673" W (17.70mm x 17.10mm)
Height (Max)
0.508" (12.90mm)
Inductance @ Frequency
3.3 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
1.5A