FN9264-10-06
FN9264-10-06
FN9264-10-06
DigiKey Part Number
817-1650-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN9264-10-06
Detailed Description
Power Entry Connector Receptacle, Male Blades - Module IEC 320-C14 Panel Mount, Flange
Category
Switch Features
Switch On-Off
Accomodates a Fuse
No
Series
Mounting Type
Panel Mount, Flange
Packaging
Tray
Termination
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 29.00mm x 33.00mm
Filter Type
Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Base Product Number
Current Rating - Filter
10A