FN2410-25-33
DigiKey Part Number
817-1352-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2410-25-33
Description
LINE FILTER 250VAC 25A CHASS MNT
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 25 A 250V DC ~ 400Hz Single Stage Terminal Block
Category
Current
25 A
Frequency - Operating
DC ~ 400Hz
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Rated AC
250V