ATUM-24/8-0-SP is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
Heat Shrink Tubing, Semi-Flexible 0.945" (24.00mm) 3 to 1 Black
ATUM-24/8-0-SP
DigiKey Part Number
484-ATUM-24/8-0-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATUM-24/8-0-SP
Description
HEATSHRINK 0.945" BLACK 1=1M
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Recovered Wall Thickness
0.100" (2.54mm)
Mfr
Material
Series
Features
Adhesive Lined, Flame Retardant
Packaging
Spool
Color
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Type
Shrink Temperature
80°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Inner Diameter - Supplied
0.945" (24.00mm)
Shelf Life
60 Months
Inner Diameter - Recovered
0.315" (8.00mm)