SMF34K7JT
DigiKey Part Number
A103573TR-ND - Tape & Reel (TR)
A103573CT-ND - Cut Tape (CT)
A103573DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF34K7JT
Description
RES SMD 4.7K OHM 5% 3W 4122
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 kOhms ±5% 3W Chip Resistor 4122 (10555 Metric), J-Lead Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMF34K7JT Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
4122 (10555 Metric), J-Lead
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.413" L x 0.217" W (10.50mm x 5.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.209" (5.30mm)