RP73PF2A52K3BTDF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 0
Datasheet
52.3 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
RP73PF2A52K3BTDF
DigiKey Part Number
1712-RP73PF2A52K3BTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RP73PF2A52K3BTDF
Description
RES SMD 52.3K OHM 0.1% 1/4W 0805
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RP73PF2A52K3BTDF Models
Category
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)