RP73PF1J261RBTDF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Susumu
In Stock: 6.040
Datasheet
Upgrade
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Susumu
261 Ohms ±0.1% 0.167W, 1/6W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film