RP73PF1J237RBTDF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RP73PF1J237RBTDF |
Description | RES SMD 237 OHM 0.1% 1/6W 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 237 Ohms ±0.1% 0.167W, 1/6W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RP73PF1J237RBTDF Models |
Category | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Series | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Supplier Device Package |
Part Status Active | Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
Resistance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |