ROX5SSJ47K
DigiKey Part Number
A142840CT-ND - Cut Tape (CT)
A142840TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ROX5SSJ47K
Description
RES 47K OHM 5% 5W AXIAL
Detailed Description
47 kOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)