ROX3SJ4K7
DigiKey Part Number
A105904CT-ND - Cut Tape (CT)
A105904TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ROX3SJ4K7
Description
RES 4.7K OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 kOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Metal Oxide Film
EDA/CAD Models
ROX3SJ4K7 Models
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)