ROX3SJ100R
DigiKey Part Number
A106005CT-ND - Cut Tape (CT)
A106005TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ROX3SJ100R
Description
RES 100 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Metal Oxide Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ROX3SJ100R Models
Category
Features
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)