ROX2SJ10K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ROX2SJ10K |
Description | RES 10K OHM 5% 2W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Metal Oxide Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ROX2SJ10K Models |
Category | Features Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
Mfr | Temperature Coefficient ±350ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 200°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm) |