ROX1SJ12R
DigiKey Part Number
A131432CT-ND - Cut Tape (CT)
A131432TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ROX1SJ12R
Description
RES 12 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Metal Oxide Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ROX1SJ12R Models
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 130°C
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)