RGP0207CHJ33M
DigiKey Part Number
A105972CT-ND - Cut Tape (CT)
A105972TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RGP0207CHJ33M
Description
RES 33M OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial High Voltage Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RGP0207CHJ33M Models
Category
Features
High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)