LR1F61K9 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
61.9 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
LR1F61K9
DigiKey Part Number
LR1F61K9-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LR1F61K9
Description
RES 61.9K OHM 1% 0.6W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
LR1F61K9 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.244" L (2.30mm x 6.20mm)