HSA25100RJ
HSA25100RJ
HSA25100RJ
DigiKey Part Number
A102128-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSA25100RJ
Description
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 25W
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±5% 25W Wirewound Chassis Mount Resistor
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HSA25100RJ Models
Category
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Series
Coating, Housing Type
Aluminum
Packaging
Bulk
Mounting Feature
Flanges
Part Status
Active
Size / Dimension
1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
Resistance
100 Ohms
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Style
Solder Lugs
Power (Watts)
25W