CRGV2010F787K
DigiKey Part Number
CRGV2010F787K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV2010F787K
Description
RES SMD 787K OHM 1% 1/2W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
787 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CRGV2010F787K Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)