CRGV2010F174K
DigiKey Part Number
CRGV2010F174K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV2010F174K
Description
RES SMD 174K OHM 1% 1/2W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
174 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CRGV2010F174K Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)