CRGP0603F3K3
DigiKey Part Number
A130422TR-ND - Tape & Reel (TR)
A130422CT-ND - Cut Tape (CT)
A130422DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGP0603F3K3
Description
RES 3.3K OHM 1% 1/4W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
CRGP0603F3K3 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)