CRGH2512J3K3
DigiKey Part Number
1712-CRGH2512J3K3TR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-CRGH2512J3K3CT-ND - Cut Tape (CT)
1712-CRGH2512J3K3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2512J3K3
Description
RES 3.3K OHM 5% 2W 2512
Detailed Description
3.3 kOhms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH2512J3K3 Models
Category
Composition
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)