CRGH2512J2R2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CRGH2512J2R2 |
Description | RES 2.2 OHM 5% 2W 2512 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 Ohms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CRGH2512J2R2 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200 |
Series | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Resistance | Supplier Device Package |
Tolerance | Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) |