CRGH2512F71R5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
71.5 Ohms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRGH2512F71R5
DigiKey Part Number
CRGH2512F71R5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2512F71R5
Description
RES 71.5 OHM 1% 2W 2512
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRGH2512F71R5 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)