CRGH2512F124K
DigiKey Part Number
CRGH2512F124K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2512F124K
Description
RES 124K OHM 1% 2W 2512
Detailed Description
124 kOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH2512F124K Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)