CRGH2010J680R | |
|---|---|
DigiKey Part Number | CRGH2010J680R-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CRGH2010J680R |
Description | RES 680 OHM 5% 1W 2010 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 680 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CRGH2010J680R Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200 |
Series | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case 2010 (5025 Metric) |
Resistance | Supplier Device Package |
Tolerance | Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |