CRGH2010J510R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
510 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRGH2010J510R
DigiKey Part Number
CRGH2010J510R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2010J510R
Description
RES 510 OHM 5% 1W 2010
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRGH2010J510R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)