CRGH2010J3K6 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.6 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRGH2010J3K6
DigiKey Part Number
CRGH2010J3K6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2010J3K6
Description
RES 3.6K OHM 5% 1W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRGH2010J3K6 Models
Category
Composition
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)