CRGH2010J110R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
Datasheet
110 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRGH2010J110R
DigiKey Part Number
CRGH2010J110R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2010J110R
Description
RES 110 OHM 5% 1W 2010
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGH2010J110R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)