CRGH2010F36K5 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
36.5 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRGH2010F36K5
DigiKey Part Number
CRGH2010F36K5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2010F36K5
Description
RES 36.5K OHM 1% 1W 2010
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGH2010F36K5 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)