CRGH2010F1K3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.3 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRGH2010F1K3
DigiKey Part Number
CRGH2010F1K3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2010F1K3
Description
RES 1.3K OHM 1% 1W 2010
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGH2010F1K3 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)