CRGH1206F3K24
DigiKey Part Number
CRGH1206F3K24-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH1206F3K24
Description
RES 3.24K OHM 1% 1/2W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.24 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH1206F3K24 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)