CRGH0805F309R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
309 Ohms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRGH0805F309R
DigiKey Part Number
CRGH0805F309R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH0805F309R
Description
RES 309 OHM 1% 1/3W 0805
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRGH0805F309R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)