CRGH0805F100K
DigiKey Part Number
A126415TR-ND - Tape & Reel (TR)
A126415CT-ND - Cut Tape (CT)
A126415DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH0805F100K
Description
RES 100K OHM 1% 1/3W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH0805F100K Models
Category
Composition
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)