CRGH0603F39K
DigiKey Part Number
A129542TR-ND - Tape & Reel (TR)
A129542CT-ND - Cut Tape (CT)
A129542DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH0603F39K
Description
RES 39K OHM 1% 1/5W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 kOhms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH0603F39K Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)