CRGH0603F1K47 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
1.47 kOhms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRGH0603F1K47
DigiKey Part Number
CRGH0603F1K47-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH0603F1K47
Description
RES 1.47K OHM 1% 1/5W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRGH0603F1K47 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)