CRGH0603F130K
DigiKey Part Number
CRGH0603F130K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH0603F130K
Description
RES 130K OHM 1% 1/5W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
130 kOhms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CRGH0603F130K Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)