CRG2010J150R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 9.966
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Parametric Equivalent
TE Connectivity
150 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
CRG2010J150R
DigiKey Part Number
CRG2010J150R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG2010J150R
Description
RES SMD 150 OHM 5% 1/2W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG2010J150R Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)