CRG0603F4R7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 30.448
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 89.582
Datasheet
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
4.7 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRG0603F4R7
DigiKey Part Number
CRG0603F4R7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0603F4R7
Description
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG0603F4R7 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)