CRG0603F2R2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 19.524
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 57.982
Datasheet
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
2.2 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRG0603F2R2
DigiKey Part Number
CRG0603F2R2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0603F2R2
Description
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG0603F2R2 Models
Category
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)