CRG0603F28K7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 7.590
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 14.298
Datasheet
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
28.7 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRG0603F28K7
DigiKey Part Number
CRG0603F28K7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0603F28K7
Description
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG0603F28K7 Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)