CRG0603F24R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 109.744
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 62.065
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
Parametric Equivalent
Vishay Dale
Vishay Dale
TE Connectivity
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Rohm Semiconductor
Cal-Chip Electronics, Inc.
Kamaya Inc.
24 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRG0603F24R
DigiKey Part Number
CRG0603F24R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0603F24R
Description
RES SMD 24 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG0603F24R Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)