CPF0603B4K64E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 4.735
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
Upgrade
Vishay
Vishay
Susumu
Susumu
4.64 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
TE Connectivity RN73 and CPF Thin Film Precision Resistors | Digi-Key Daily
CPF0603B4K64E
DigiKey Part Number
CPF0603B4K64E-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF0603B4K64E
Description
RES SMD 4.64KOHM 0.1% 1/16W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
CPF0603B4K64E Models
Category
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)