CFR50J8M2
DigiKey Part Number
A129441CT-ND - Cut Tape (CT)
A129441TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR50J8M2
Description
RES 8.2M OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.2 MOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
EDA/CAD Models
CFR50J8M2 Models
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)