CFR50J3M9
DigiKey Part Number
A129339CT-ND - Cut Tape (CT)
A129339TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR50J3M9
Description
RES 3.9M OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 MOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)